Kérdése van? Hívjon minket! +36204215413

112845 AL-KO HW 3000 CLASSIC
AL-KO HW 3000 CLASSIC
54 900 Ft

AL-KO HW 3000 CLASSIC

112845 AL-KO HW 3000 CLASSIC
112845 AL-KO HW 3000 CLASSIC
112845 AL-KO HW 3000 CLASSIC
112845 AL-KO HW 3000 CLASSIC
112845 AL-KO HW 3000 CLASSIC
  • Masszív üvegszál erősítésű szivattyúházzal
  • Teljes felszerelés manométerrel, nyomáskapcsolóval és csatlakozókábellel
  • Hosszú élettartamú a karbantartásmentes, túlmelegedés ellen védett masszív motorral
Elérhetőség
raktáron
Központi raktárkészlet
3 db
Külső raktárkészlet
több mint 5 db elérhető
Szállítási idő
1 munkanap
Kiszállítás dátuma
2024.09.13
Szállítási költség
ingyenes
Cikkszám
112845
54 900 Ft
Részletek

Kertes házban, nyaralóban, de akár az otthonunkban is, bizony rendkívül hasznos lehet egy jól megválasztott házi vízellátó, igazán sokoldalúan kihasználható, sőt a nem is túl drága készülékkel és sok pénzt takaríthatunk meg.

A kutakból vagy esővíztárolókból kinyert vizet bakteriológiai, vagy kémiai összetételük miatt ivóvízként nem használjuk (ennek következményeként fürdéshez, mosogatáshoz, főzéshez sem), viszont tökéletesen megfelelnek a mosáshoz, a WC-öblítéshez, és természetesen öntözéshez is.
Elsősorban ezekhez a felhasználásokhoz ajánljuk az AL-KO házi vízellátóit, de megfelelő vízminőség esetén a vezetékes víz pótlására is alkalmasak egy családi ház méretében.

A házi vízellátókat az különbözeti meg a szivattyúktól, hogy azok üzeme a vízfelhasználásnak megfelelően automatizált.
A házi vízellátó egy a kerti szivattyúkkal teljesen megegyező szivattyú egységből, egy 20-24 l-es nyomásálló tartályból, és ezekhez kapcsolódó nyomásmérő-vezérlő egységből áll.
Olyan ez, mint egy nagy vízmű kicsinyített változata, amely automatikusan biztosítja a kívánt nyomású vízellátást a fent említett feladatokhoz.
Ha a tartályban a fogyasztás miatt a beállított érték alá csökken a nyomás, akkor az automata kapcsolja a szivattyút, és az biztosítja a megfelelő vízmennyiséget, víznyomást.

A kútvizek gyakran tartalmaznak szennyezőanyagot (pl.homok) ami nem szerencsés, ha szivattyúba majd onnan a vízvezetékrendszerbe kerül.
A homok mennyiségtől függően előbb vagy utóbb károsíthatja a szivattyút, de nem éppen üdítő látvány a homokkal feltöltődött WC tartály vagy bojler szétszerelt látványa sem.
A homok kivédésére célszerű beépíteni egy előszűrőt mely  kiszűri a szennyeződéseket, így a homokot is.
Ha jelentős mértékben " homokol" a kút, akkor bizony még így is sűrűn kell tisztogatni a szűrőt, de legalább a szivattyú és a vízvezetékrendszer védve van.

 

Adatok
Típus
HW 3000
Termékcsalád
CLASSIC
Termékkategória
EASY PRO
Gyártó
AL-KO
Rendeltetés
házi vízmű
Működési mód
Elektromos - hálózati
Hálózati feszültség
AC 230V/50Hz
Szükséges főbiztosíték
13 A
Teljesítmény
650 W
Motor típusa
1 fázisú aszinkron, állandó segédfázissal
Motor hajtásmódja
direkt
Ivóvízhez használható
Nem
Szivattyú ház anyaga
ABS
Hidraulikus fokozatok száma
1 lépcsős
Max. szívómélység
8 m
Max. emelési magasság
30 m
Max. víznyomás
3 Bar
Max. szállított mennyiség
3 000 liter/óra
Max. folyadék hőmérséklet
35 C°
Szárazonfutás elleni védelem
Nincs
Áramláskapcsoló
Nem
Nyomáskapcsoló
igen
Előszűrő
Opcionális
Tartály mérete
17 Liter
Szívóoldali csatlakozómenet
G1"
Nyomoóldali csatlakozó menet
G1"
Nettó terméksúly
11 Kg
Jótállás Fogyasztói
3 év
Jótállás Közületi
1 év
Jótállás Ipari használatra
6 hónap (pl. gépkölcsönzés)
Jótállás érvényesíthető
Országos márkaszerviz hálózatnál és a forgalmazónál is.
Készülék használati útmutatója
Szállított tartozékok
Kezelési útmutató
Származási hely
P.R.C.
Csomagolás mérete 1.
Hosszúság 48,4 cm
Csomagolás mérete 2.
Szélesség 29,5 cm
Csomagolás mérete 3.
Magasság 54,1 cm
Cikkszám
112845
Tömeg
13,5 kg/db
Hasznos tudnivalók a házivízellátók kiválasztásával kapcsolatban

A szivattyúkat működési módjuk szerint két nagy csoportba sorolhatjuk. Ezek: a merülő szivattyúk és a felszíni, vagy más néven kerti szivattyúk.

Ha arra van szükség, hogy a szivattyú a vízfelhasználásnak megfelelően kapcsoljon be és ki, házi vízellátóra vagy automata szivattyúra van szükség.

A házi vízellátó tulajdonképpen egy automatizált működésű kerti szivattyú. Házivízellátó A házi vízellátó egy gumizsákkal elválasztott víz- és levegőterű tartalékvíz tárolóval és nyomáskapcsolóval kiegészített felszíni szivattyú. A csap elzárásakor a szivattyú tovább dolgozik, és feltölti a nyomócsővel azonos víztérben lévő tartályt, amelyben a nyomás fokozatosan nő. A kikapcsolási nyomás elérésekor a nyomáskapcsoló kikapcsolja a szivattyú motorját.
Újbóli csapnyitáskor először a tartályban lévő nyomás préseli a vizet a nyomócsőbe, miközben csökken a tartály belső nyomása.
A bekapcsolási nyomást elérve a nyomáskapcsoló a szivattyút bekapcsolja. A jellemzően 20 literes tartályokból 1,5 – 3 liter víz kinyerésére van lehetőség a szivattyú beindulása előtt.

A házi vízellátó tartályában használat közben kondenzvíz keletkezik, amely onnan tömített nyomástároló edény lévén nem tud távozni. Emiatt a porfestett tartályú kivitelek idővel korrodálódnak, a rozsdamentes tartályú kivitelek lényegesen hosszabb élettartamúak.

 

A felszíni üzemre tervezett szivattyúk nem merülnek (nem is merülhetnek) be a vízbe, hanem a felszínre telepítve üzemelnek. Szívócsövön szívják fel a vizet, majd nyomócsövön továbbítják azt. Nagyon fontos alapelv, hogy a szívócső végére egy visszacsapó szelepet (lábszelepet) kell szerelni, hogy a szivattyút üzembe helyezéshez fel tudjuk tölteni a szállítandó folyadékkal, valamint az, hogy a szívócsőnek abszolút tömítettnek kell lennie.

Tömítetlen szívócsövön a szivattyú levegőt is szív, amely jelentősen csökkenti teljesítményét, szélsőséges esetben meg is hiúsulhat a víz felszívása. Tömítetlen szívócső esetén a szivattyú minden kikapcsolását követően kifolyik a víz a szivattyúból és a szívócsőből is, lehetetlenné téve annak következő sima beindítását. A szívócső  merevfalú cső kell legyen, vagy pedig összeroppanás ellen védett úgynevezett bordás merevítésű cső.

Ellenkező esetben pl. hagyományos locsolótömlő alkalmazásakor a szivattyú szívóhatása összelapítja azt, lehetetlenné téve a víz felszívását. Mivel a felszíni légnyomás kb. 1 bar - ami mint tudjuk 10 méter vízoszlop nyomásának felel meg - ezért elméletileg sem lehet a vizet 10 méternél mélyebbről felszívni. Itt, mint a merülő szivattyúknál is igaz az, hogy e tekintetben nem a kút mélysége az irányadó, hanem a víz szintje a szivattyú szívócsonkjától. A gyakorlati szívóképesség jellemzően a Jet rendszerű szivattyúk esetében 8-9 méter, míg a hagyományos felépítésű szivattyúknál 7 – 7,5 méter.

Ha a szivattyú használata során a vízkivétel nagyobb, mint a kút vízhozama, akkor a vízszint folyamatosan csökkenni fog, és főleg csőkutaknál könnyen túllépheti a maximális szívómélységet. Ekkor a folyadékszállítás leáll. Ezt tapasztalva a vízkivételt azonnal csökkenteni vagy szüneteltetni kell.

A felszíni szivattyúk szállítómagassága mindig a szívómélység és a nyomómagasság összege, tehát a szivattyú által ténylegesen áthidalt szintkülönbség. Ha egy szivattyú maximális szállítómagassági adata például 42 méter, akkor, ha 8 méter mélyről szívja a vizet, a felszíntől csak 34 méter magasra képes emelni azt. Mivel 10 méter vízoszlop magasság kb. 1 bar nyomásnak felel meg, a példában említett adatú szivattyú végnyomása ebben az esetben 3,4 bar lesz, melyet még az alábbiakban részletezett csőellenállás tovább csökkent.

Szót kell ejteni a szivattyúk teljesítményét befolyásoló igen lényeges tényezőről. Mint azt már tudjuk, a szivattyúk a vizet csövön továbbítják.

Nem mindegy azonban, hogy ez a cső milyen átmérőjű. A csőellenállás annál nagyobb, minél kisebb a cső átmérője, hiszen ugyanaz a vízmennyiség a kisebb keresztmetszetű csövön nagyobb sebességgel kell, hogy áramoljon, az ellenállás pedig a sebesség négyzetével nő.

Általános tapasztalat, hogy óránként egy köbméter víz szállítása esetén az 1"-os cső hosszának (a vízszintesen fekvő részének is) 2%-a emelőmagasságnak minősül. 3/4"-os cső esetében ez 8%, míg 1/2"-os vezeték esetén 40%.

Összehasunlításul vizsgáljuk meg a fenntieket 3 példán keresztül:

  • 50 m 1"-os cső ellenállása óránként 1m3 víz szállításával számolva 2%, azaz 1 méter emelőmagasságnyi. Ezt a legtöbb szivattyú szinte észre sem veszi.
  • 3/4"–os 50 méteres csőnél az ellenállása 8%, ami 4 métert tesz ki, mely még mindig nem jelentős terhelés egy szivattyúnak sem. 
  • 1/2"-os cső 50 méteres cső ellenállása már 40% lesz, ami 20 méter emelőmagasságnak számít, és ha ezt a csövet egy 7 méter szállítómagasságú merülő szivattyúhoz csatlakoztatjuk, akkor a víznek a cső végén sem nyomása nem lesz, sem számottevő folyadékszállításra nem számíthatunk, a víz éppen csak csordogál a cső végén.
A csőellenállás ismeretében hasonló számítás végezhető, amikor arra vagyunk kíváncsiak, hogy a szivattyú vízszintesen milyen messzire képes elszállítani a folyadékot.

A felszíni szivattyúkat az első üzembe helyezés előtt teljesen fel kell tölteni vízzel, és csak ezt követően szabad és lehet beindítani. A felszíni szivattyúk nem járhatnak szárazon, nem járhatnak tartósan teljesen elzárt csap mellett és nem fagyhatnak be. Az önfelszívó képesség a felszíni szivattyúknál azt jelenti, hogy amennyiben a szivattyúház tele van vízzel, akkor a szívócsőből kb. 2 m mélységből képes a vizet felszívni. Ez elsősorban gáztartalmú kutak esetében fontos tulajdonság, ahol a szívócsőben lévő vízből gáz válhat ki, és légdugót képezhet a szívócső tetején. A szivattyúk motorja a hálózati dugó bedugásával vagy hálózati kapcsolóval indítható el. Ha a szállított folyadékban homok, vagy egyéb csiszolóanyag hatású szennyeződés van, az jelentősen csökkenti a szivattyú élettartamát. A felsorolt hibákból eredő meghibásodások nem javíthatók garanciában. 

A felszíni szivattyúk méretezéséhez szükséges számítások:

(Kattintson a képre a nagyításhoz) Felszini szivattyú méretezési séma